Ponuka našich služieb
01
PREDAJ DRONOV
Zavrieť

Ponúkame kompletný sortiment techniky spoločnosti DJI – od hobby dronov vhodných pre začiatočníkov až po komerčné priemyselné drony určené pre profesionálnych pilotov, organizácie, záchranné a silové zložky. Vďaka širokej palete snímačov zahŕňajúcej okrem klasických aj snímače fotogrametrické, termálne, inšpekčné (zoomovacie), multispektrálne a lidarové, Vám pomôžeme vyskladať vhodnú zostavu pre akýkoľvek projekt či účel použitia. Samozrejmosťou je aj veľký výber originálneho príslušenstva ako batérie, vrtule, chrániče, nabíjacie stanice, tašky na prenášanie, ochranné obaly, pristávacie plochy a mnoho ďalšieho.

Vraví sa, že raz vidieť je lepšie ako sto krát počuť. Kontaktujte nás a dohodnite si stretnutie. Techniku Vám predvedieme v akcii a môžete si ju osobne vyskúšať skôr, ako sa rozhodnete pre jej kúpu. Možné je aj krátkodobé zapožičanie techniky. Kvôli jednému projektu či výnimočnej akcii tak nemusíte špecializovaný dron alebo snímač kupovať. Na dobu, kým ho budete potrebovať, si ho jednoducho od nás požičajte.

02
LETECKÉ PRÁCE
Zavrieť

Drony sú ideálnym prostriedkom lokálneho zberu leteckých dát. Vďaka kompaktným rozmerom dokážu vzlietnuť a pristáť takmer kdekoľvek. Získané dáta môžu byť spracované do podoby ortofotomáp, odvodených situačných máp, ale aj 3D a výškových modelov. Aj keď mnohé organizácie už obdobné mapové podklady majú, sú častokrát neaktuálne alebo v nevyhovujúcej kvalite. Drony predstavujú vďaka svojej flexibilite efektívny spôsob ich aktualizácie. Pre vykonávanie leteckých prác na profesionálnej úrovni však nestačí vlastniť dron a vedieť s ním lietať. Samotné lietanie a zber dát sú len začiatkom procesu, ktorý si vyžaduje skúsenosti v oblasti geografických informačných systémov, fotogrametrie, spracovania a vyhodnocovania dát. Práce a výstupy, ktoré poskytujeme:

 • ortofotomapy pre potreby firiem, organizácií a samospráv,
 • monitorovanie aktuálneho stavu a tvorba rozdielových máp vývoja,
 • letecké fotografie a videá zaujímavých lokalít a udalostí,
 • inšpekcie nedostupných konštrukcií, zariadení a nebezpečných lokalít,
 • 3D a výškové modely, termálne mapy, vizualizácie a výpočty objemov,
 • multispektrálne vegetačné mapy pre precízne poľnohospodárstvo,
 • asistencia pri pátracích, záchranných a požiarnych akciách.

03
MOBILNÉ MAPOVANIE
Zavrieť

Zber dát je realizovaný fotogrametrickým mobilným mapovacím systémom umiestneným na automobile. Presné určovanie polohy zabezpečuje inerciálna jednotka prepojená s GNSS anténou a finálnym výstupom po spracovaní dát sú 360-stupňové panoramatické georeferencované snímky, aké poznáme zo služby Street view. Túto službu ocenia najmä samosprávy, spoločnosti spravujúce komunikácie a železničné trate, ale napríklad aj geodeti. Vďaka svojej aktuálnosti a vysokej presnosti majú dáta mobilného mapovania všestranné využitie. Kontrolovať, inventarizovať, počítať a veľmi presne merať môžete z pohodlia kancelárie bez potreby terénnych výjazdov. Príklady využitia dát mobilného mapovania:

 • tvorba a aktualizácia dát pre podnikový / mestský GIS,
 • inventarizácia majetku, parkovacích miest a reklamných nosičov,
 • tvorba pasportov, mestských máp a modelov,
 • geodetické merania a kontrola kvality porealizačného zamerania,
 • kontrola stavu objektov, majetku, vegetácie a dopravnej infraštruktúry.

04
3D SKENOVANIE
Zavrieť

Vývoj v oblasti dronov, počítačov, kamier a skenerov prispel k tomu, že vytváranie výškových modelov, 3D modelov budov a iných objektov je menej finančne a časovo náročné. Dáta môžu byť získané buď priamo použitím skenera s aktívnymi senzormi (LIDAR), alebo nepriamo odvodením z fotografií použitím fotogrametrických techník. Výber vhodnej metódy závisí od účelu použitia a požiadaviek na kvalitu výstupných dát. Hlavným rozdielom sú informácie o zemskom povrchu pod objektami. Technológia LIDAR dokáže preniknúť vegetáciou a získať údaje aj o jej podklade. Výstupy získané odvodením z fotografií takú úroveň kvality dát neumožňujú a sú vhodné skôr pre jednoduché aplikácie ako výpočet objemu, či zjednodušené vizualizácie. Príklady využitia dát 3D skenovania:

 • podklady pre plánovanie rozvoja miest,
 • monitoring priebehu stavieb,
 • monitoring stavu lesov a poľnohospodárskych plodín,
 • vizualizácie pamiatok pre potreby propagácie turizmu,
 • ilustračné a propagačné materiály.

05
DIAĽKOVÝ PRIESKUM ZEME
Zavrieť

Pojem „Diaľkový prieskum Zeme (DPZ)“ sa vo všeobecnosti vzťahuje na použitie satelitných a leteckých senzorových technológií na zisťovanie a monitorovanie fyzických vlastností objektov na zemi. Dáta DPZ nachádzajú uplatnenie v mnohých oblastiach vrátane urbanizmu, poľnohospodárstva, lesníctva, geodézie, meteorológie, či ekológie. Vďaka rozvoju technológií senzorov a rozmachu komerčných satelitov sú pritom dáta DPZ nie len čoraz dostupnejšie, ale aj ich rozlíšenie čoraz kvalitnejšie. V prípade potreby preskúmania či monitorovania veľkého územia nad rámec možností UAV vieme zabezpečiť, spracovať a aj vhodnou formou vizualizovať dáta tak z bežných ako aj z komerčných satelitov. Zákazník sa môže sústrediť na skúmanie objektu svojho záujmu, bez potreby riešenia hardvéru a softvéru na spracovanie surových dát. V oblasti leteckých a satelitných dát poskytujeme:

 • získavanie a spracovanie satelitných snímok,
 • vizualizáciu a manažment výstupov diaľkového prieskumu zeme,
 • leteckú fotogrametria a analýzu fotogrametrických obrazových dát,
 • letecké laserové skenovanie a spracovanie výstupných dát.

Ponuka dronov

DJI MINI 3 PRO

Pre ľudí čo sú neustále v pohybe

Miniatúrny dron DJI Mini 3 Pro je rovnako výkonný ako je prenosný. S vylepšenými bezpečnostnými prvkami je nielen najbezpečnejší vo svojej kategórii, ale vďaka svojej hmotnosti 249g patrí do triedy dronov s najmenej prísnymi pravidlami lietania. Jeho skladací a kompaktný dizajn uľahčuje prenášanie so sebou na hory, na pláž alebo na víkendovú chatu. Vychutnajte si plynulé lietanie a citlivé ovládanie s diaľkovým ovládačom DJI RC-N1 alebo novým DJI RC. Oba ovládače ponúkajú maximálnu prenosovú rýchlosť videa 18 Mbps pri ultranízkej latencii 120 ms.

Vyniká v širokej škále svetelných podmienok, takže môžete byť vždy pripravení tvoriť. 1/1,3-palcový CMOS snímač má duálne natívne ISO a podporuje priamy výstup HDR záberov. Vychutnajte si výnimočné štandardy leteckého fotografovania s pixelmi 2,4μm a clonovým pomerom f/1,7. Vďaka väčšiemu množstvu svetla budú vaše snímky vyzerať skvelo aj pri slabo osvetlených scénach. Točíte radi videá? Posuňte ich na vyššiu úroveň vďaka úžasnému 4K HDR videu a 48MP RAW fotografiám. Obdivujte bohatú čistotu každého obrázka, dokonca aj pri priblížení. Alebo spomaľte svet, keď sa stane príliš hektickým, vďaka slow-motion funkcii s rozlíšením 1080p / 120fps. Živý prenos videa (1080p/30fps) zabezpečuje systém DJI O3 až na vzdialenosť 12 km.

Funkcie ako MasterShots (automatické nasnímanie zvoleného objektu sekvenciou profesionálnych manévrov a vytvorenie krátkeho videa), FocusTrack (sledovanie pohybujúceho sa objektu) a Hyperlapse (hyperlapse a timelapse videá) robia z tohto drobca favorita všetkých aktívnych a kreatívnych ľudí.

NázovDJI MINI 3 PRO
KategóriaHobby
Hmotnosť249 g
Max. vzletová hmotnosť249 g
Max. doba letu34 minút
Max. doba vznášania30 minút
Max. rýchlosť letu16 m/s
Max. odolnosť voči vetru10 m/s
GNSSGPS+Galileo+BeiDou
Prevádzkové teploty-10 °C až +40°C
MajákNie
Vyhýbanie sa prekážkam3-smerné (vpredu, vzadu, dole)
Automatický návrat domovÁno
O nás

Spoločnosť UAVIS s.r.o. bola založená v roku 2015 na fundamente kolektívu technologických nadšencov s viac než 15-ročnými skúsenosťami v oblasti softvérových riešení, geografických informačných systémov, analýzy dát, grafického spracovania informácií a aplikovanej informatiky.

Našim prvoradým cieľom pri každom projekte je spokojnosť klienta. Snažíme sa preto neustále zlepšovať naše služby a ponúkať komplexné a kreatívne riešenia ušité na mieru. Bez ohľadu na veľkosť či náročnosť projektu, urobíme všetko preto, aby ste za svoje peniaze dostali maximum a mohli sa spoľahnúť na prvotriedny servis a podporu. Naše hodnoty sú základom všetkého čo robíme a odrážajú našu oddanosť voči kolegom, dodávateľom, klientom, aj komunitám v ktorých žijeme a pracujeme. Sme hrdí na to, čo robíme a k Vášmu projektu budeme vždy pristupovať ako by bol náš vlastný.

Pracujeme na širokej škále projektov a každý z nich je v niečom odlišný a jedinečný. V oblasti poskytovania leteckých prác sme v uplynulých rokoch uskutočnili stovky letov za účelom tvorby lokálnych ortofotomáp, monitorovania poľnohospodárskych plodín, vytvárania propagačných materiálov klientov, zberu komparačných dát pre potreby výskumných projektov, ale napríklad aj za účelom leteckého meračského snímkovania pre potreby pozemkových úprav. Pokiaľ ide o mobilné mapovanie, môžeme sa okrem spokojných klientov z radov samospráv a geodetov pochváliť aj zmapovaním viac než piatich tisícok kilometrov železničných tratí na Slovensku a v Čechách a každoročným zmapovaním kompletnej siete diaľnic a rýchlostných ciest prvej triedy na Slovensku. Z pohľadu rozsahu prác za zmienku určite stojí aj projekt Úradu geodézie, kartografie a katastra SR na ktorom sme sa podieľali zberom dát formou leteckého laserového skenovania. K vytvoreniu Digitálneho modelu reliéfu SR sme prispeli dátami z územia o rozlohe 17 tisíc km2 a naši operátori strávili v lietadle spolu viac než 600 letových hodín.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať a všetky dôležité informácie Vám radi poskytneme osobne.

EU Projekt
 • Prijímateľ: UAVIS s.r.o.
 • Miesto realizácie: Prievidza
 • Opis projektu: V súčasnosti spoločnosť UAVIS s.r.o. o.i. poskytuje služby v oblasti pozemného mobilného mapovania. Mapovanie je realizované prostredníctvom špeciálneho zariadenia, ktoré vykonáva postupné snímanie územia špeciálnou fototechnikou a súčasne určuje polohu každej snímky.
  S ohľadom na potreby zákazníkov a rozvoj nových technológií UAVIS s.r.o. vníma nevyhnutnosť tvorby nového produktu tak, aby bol naďalej na špičke dodávateľov v oblasti mobilného mapovania a súčasne poskytoval komplexný pohľad pre zákazníkov pri monitorovaní územia, inšpekcii diaľkových infraštruktúr a priestorových objektov.
  Cieľom projektu je využitím najnovších moderných technológií pre mobilné laserové skenovanie ponúknuť na trh nový produkt v podobe komplexného boxu priestorových dát (Complex Spatial Data Box), ktorý bude obsahovať mračná bodov, vektorové a interpretačné dáta.
  Za týmto účelom bude v rámci projektu obstaraný spoločnosťou UAVIS s.r.o. mobilný laserový mapovací systém.
  Nenávratný finančný príspevok: max. 200 000,00 eur.

Kde nás nájdete:

UAVIS s.r.o.
Ulica Jána Hollého 8479/5
917 01 Trnava

Kontaktné údaje:

uavis@uavis.sk
+421 903 605 052

IČO:48108791
IČ DPH:SK 2120047589

Máte otázky?

Máte záujem využiť naše služby, niečo sa opýtať alebo si dohodnúť stretnutie?

Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára, alebo telefonicky na čísle +421 903 605 052.

Sme tu pre Vás!